00001

Spustili jsme e-shop

Připravili jsme pro Vás malý e-shop, abychom Vám i nám usnadnili objednávky úlů. Zároveň zde můžete zakoupit vše potřebné z toho mála co pro včelaření v Lidovém úlu budete potřebovat, jako je klobouk, dýmák, rozpěrák a tak dále. Určitě také příslušenství k úlům, loučky, polorámky. A samozřejmě zde najdete i právě vydanou knihu “Včelaření pro každého”

obchůdek najdete pod záložkou “OBCHOD” v hlavním menu, nebo rovnou tady Vstoupit do obchodu

Tak objednávejte a předem se omlouvám za nedokonalosti, či případné chyby, budeme rádi za každou zpětnou vazbu. Děláme něco takového poprvé, takže prosíme o shovívavost. Není na to mnoho času, výroba úlů v plném proudu a včelařská sezona také. Úly ještě nejsou skladem, ale už brzy budou. Do té doby se nám snad také podaří vyřešit dopravu a obalové materiály. Ceny dopravy tedy budeme ještě upravovat, snad se dostaneme na nižší.

00001

Pomozte s vydání českého překladu knihy od Abbe Émile Warré – „Včelaření pro každého“

Skupina nadšenců přeložila a připravila k vydání základní knihu od Abbeho Émile Warré o včelaření v jeho Lidovém úlu, neboli Warré úlu. Nyní můžete přispět na její vydání na HitHitu. Je tam spousta benefitů, samozřejmě si můžete předplatit jeden výtisk, získat milé drobnosti, nebo se něco naučit na semináři. Tak neváhejte a přispějte 🙂

https://www.hithit.com/cs/project/4313/abbe-emile-warre-vcelareni-pro-kazdeho-prvni-ceske-vydani

00001

Jak usadit do Warré oddělek z jiné rámkové míry

Protože sám nemám čas psát články, jak se včelaří ve Warré, moc mě těší když je napíše někdo jiný. Zde je odkaz na podrobný návod jak usadit do Lidového úlu oddělek z jakékoliv rámkové míry. Tímto děkuji Michaele Nové za podrobný návod, sám bych to nepopsal tak pečlivě.  Způsobů  jak dostat včely do Lidového úlu je samozřejmě více. Chystám se napsat článek, kde popíšu všechny možnosti. Tento je však u nás nejdostupnější, protože sehnat oddělek na jiné rámkové míře je zdaleka nejjednodušší.

Kořeny a křídla – usazení oddělku do Warré